İstanbulun en İyi Kolejleri, En iyi kolejler İstanbul

Dünyaca kalitesini tescillemiş, İstanbul’un en iyi kolejilerinin başlarında yer alan AKA Koleji, Uluslararası geçerliliği olan ve MEB tarafından onaylanan Uluslararası Bakolorya Programını Türkiye’de uygulayan kurumlardan birisi olma özelliğini de taşıyor. Ayrıca Aka Koleji, Avrupa Okullar Konseyi‘nin de bir üyesidir.

AKA Koleji’ni şu maddelerle de size tanımlayabiliriz;

  • Küreselleşen Dünya ile aynı anda tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip eden,
  • Bilgi toplumuna seçkin bireyleri yetiştiren,
  • Sporu, öğrenicilerine bir hayat biçimi olarak sunan,
  • Yeteneklerinin farkında bireyler yetiştiren,
  • Sanatsal çalışmalara fazlasıyla önem veren,
  • Öğrencilerini, çeşitli sosyal faaliyetlere, ilgi alanları ve becerileri doğrultusunda katılmalarını sağlayan,
  • Ne istediğini bilen ve özgüveni sağlam nesiller yetiştiren.
Istanbulda en iyi Kolejler

Istanbulda en iyi Kolejler

Fiziksel Yapısı:
1999 – 2000 Eğitim öğretim yılında hizmete açılan okul 12.000 metrekare kapalı alan içersinde, 74 derslik ve ortak kullanılan mekânlara sahiptir. Fonksiyon planlaması ve iç donanım özellikleri (biçimler, ölçüler, renkler vs.) tamamen dünya standartlarına uygundur. Planlamada çocuk ve öğrenci psikolojisi de önemli ölçütlerden birisi olmuştur. AKA Koleji binası, zemin etüdü yapılarak, en yeni tekniklerin kullanılmasıyla depreme dayanıklı olarak inşa edilmiştir.

Sınıflar 24 kişilik sıralardan oluşmaktadır. Koridorlarda her öğrencinin kendisine ait dolapları yer almakta ve öğrenciler ders değişimlerinde tüm eşyalarını bu dolaplarda muhafaza etmektedirler. AKA Koleji, öğrencilerine teneffüs sürelerinde geniş koridorlar; okul girişinde yer alan merasim alanı; çok sayıda basketbol potalarının bulunduğu ilave oyun sahası ile rahat gezi ve oyun alanları sunar.

Spor Salonu:
Spor Salonu, standartlara uygun ölçüleri ile futbol, voleybol, basketbol, badminton, hentbol ve diğer salon oyunları için uygun normlarda olup, öğrencilerin bireysel ve takım oyunlarına katılımına imkan tanımaktadır. Ayrıca 5 kulvardan oluşan yarı olimpik yüzme havuzunda öğrencilerin su sporlarını öğrenmeleri ve eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanmaktadır. Okul bünyesinde yer alan doğal buz pistinde uzman öğretmenler tarafından buz pateni ve hokey eğitimi verilmektedir. Spor salonunuda ayrıca masa tenisi ve aerobik salonları da bulunmaktadır.

AKA Koleji’nde bulunan “Güneş ve Uzay Gözlemevi”, ülkemizde ilk ve orta dereceli okullar bünyesinde yer alan birkaç gözlemevinden birisidir. Gözlemevinde her kademedeki öğrenciler uzayın görkemli büyüklüğünü; en yakın yıldızımız Güneş’i, gezegenleri, Güneş Sistemi’ni, doğal ve yapay uyduları, göktaşı yağmurlarını, yıldızları, ölen yıldız kalıntılarını, yıldız doğum bölgelerini ve daha birçok gökyüzü cismi ve olayını gözlemleyerek, öğrenme fırsatı bulurlar. Gözlemevi okul öğrencileri dışında da velilerin ve çevre halkının da gözlem yapmasına olanak sağlar.

AKA Koleji hakkında daha detaylı bilgi almak için http://www.akakoleji.k12.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

AKA Koleji Adresi: Radyum Sokak, No:21 Bahçelievler/İstanbul
AKA Koleji Telefon Numarası: 212 – 557 27 72 (Pbx)

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir yorum yazın.