İstanbuldaki Müzeler, İstanbulda Gezilecek Yerler, İstanbuldaki Tarihi Eserler

İstanbul, muhteşem doğal güzellikleri, camileri, altın yaldızlı kubbeleri, sarayları, köşkleri, müzeleri, park ve bahçeleri, anıtları, kuleleri, kültürü ve çok daha fazlasıyla ziyaretçilerinin dikkatini çekmektedir.

Sizler de Seyristanbul.com sitesinde İstanbulda gezilecek yerler ,İstanbuldaki müzeler ve İstanbuldaki tarihi eserler hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Öncelikle İstanbul’a gelip de Taksim İstiklal Caddesi’ni görmeden bu şehirden ayrılmayınız. Bir çok İstanbul kent rehberinde İstaiklal Caddesi’ndeki restaurant, cafe, gece kulüpleri vb… eğlence yerlerinin isimleri sıksık geçmektedir.

1500 yıllık tarihi olan Ayasofya’yı da İstanbul’a gelip uğramamazlık yapmayın.Ayasofya, sanat tarihi ve mimarlık dünyasının baş yapıtları arasında yer alır. Başlangıçta bir kilise olarak inşa edilen ve Osmanlı döneminde camiiye çevrilen Ayasofya, günümüzde bir müze olarak hizmet vermektedir. Bizans dönemi ve Osmanlı dönemine ait çok sayıda yapıyı içermektedir.

İstanbul’daki tarihi eserleri de unutmamak gerek .Yalnızlığın, aşkın ve ulaşılmazlığın da sembolü olan, İstanbul‘un ve Üsküdar’ın sembolü haline gelen Kız Kulesi tarihi eserlere bir örnektir.

Bu kategorileri daha ayrıntılı incelemek isterseniz seyristanbul.com ’u ziyaret edebilirsiniz.

Istanbul_KizKulesi

Kız Kulesi

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir yorum yazın.